Російські війська оновлюють свою штурмову тактику
Автор: Tatarigami_UA
Російські війська оновлюють свою штурмову тактику після того, як зазнали невдач з нинішньою структурою. Батальйонні тактичні групи (БТГр) замінюються новим підрозділом під назвою «штурмова група» або «штурмовий загін», про який я розповім у цьому дописі.
Згідно з захопленим російським посібником, штурмова група (або загін) - це підрозділ розміром з батальйон, призначений для проведення штурмових дій в укріплених лісосмугах і міських умовах. По суті, це посилений батальйон з особливим акцентом на штурмові операції.
Штурмовий загін адаптується до вимог завдання і складається з 2-3 штурмових рот, командного пункту, підрозділу артилерійської підтримки та інших груп: розвідки, танкової, РЕБ, ППО, вогневої підтримки, БПЛА, медичної евакуації, вогнеметної, інженерно-саперної, резерву, евакуації техніки.
Озброєння штурмового підрозділу:
Три танки Т-72;
Дві ЗУ-23 та 3 ПЗРК;
12 ручних вогнеметів;
Шість САУ (2С9);
Шість буксируваних артилерійських гармат (Д-30);
Два АГС-17;
Два важких кулемети «Корд»;
Два ПТРК;
Дві снайперські пари;
БРЕМ-Л
Основним підрозділом штурмового загону є штурмова рота, яка складається з командного пункту, групи БПЛА, штурмових взводів, взводу артилерійської підтримки, танкової групи, резервного відділення, взводів артилерійської підтримки (можливо, автор помилився і просто повторився двічі - прим. ред.), відділення медичної евакуації.
Озброєння штурмової роти:
Чотири БМП або БМД-2;
Один Т-72;
Два АГС-17;
Два важких кулемети «Корд»;
Два ПТРК;
Дві снайперські пари;
Два міномети - 82 або 120мм;
Одна Д-30 або 2С9.
Основним компонентом бойового порядку є штурмовий взвод, який може складатися з передової групи, охорони, командної групи та взводу вогневої підтримки, посиленого додатковими вогневими засобами: АГС, міномет, гармата Д-30, бронегрупа та відділення евакуації.
Штурмовий взвод складається з 12-15 осіб, розділених на тактичні групи по 3 особи, і оснащений відповідно до вимог місії. Резервне відділення може доповнювати взвод додатковими вогневими засобами - кулеметником, помічником кулеметника, стрільцями.
Основні положення штурму:
Пауза між штурмом та артилерійським обстрілом укріплених позицій не повинна перевищувати однієї хвилини;
Рекомендується використовувати БПЛА для розвідки, але не рекомендується використовувати їх для спостереження за боєм, щоб уникнути втрати БПЛА;
Займати покинуті окопи заборонено, оскільки вони можуть бути заміновані або підготовлені як цілі для артилерійських ударів;
Штурмовики не можуть самостійно евакуювати поранених, вони повинні передати координати пораненого евакуаційній групі;
Командир взводу керує вогнем мінометів;
Командир взводу/роти приймає рішення щодо артилерійських цілей, але тільки командир підрозділу може забезпечити підтримку з повітря.
Рекомендованим методом стрільби для АГС-17 є вогонь із закритих позицій, з переважною дальністю стрільби 600-1700 м.
Під час штурму бронегрупа може діяти як єдине ціле або ділитися на взводи. Міномети взводу артилерійської підтримки розподіляються між штурмовими взводами, а артилерійська гармата підпорядковується безпосередньо командиру.
Під час атаки в лісі взвод повинен рухатися в ромбовидному порядку;
Під час штурму штурмовій роті або взводу забороняється пересуватися відкритою місцевістю, замість цього вони повинні рухатися виключно в межах лісосмуги.
Росіяни переходять від великих структур, таких як БТГр, до менших, більш маневрених штурмових підрозділів. Проте вони все ще значною мірою покладаються на артилерійську підтримку. Невідомо, чи достатньо у них дефіцитного озброєння, такого як 2С9, мінометів, АГС і боєприпасів для оснащення всіх підрозділів.
На це рішення, схоже, вплинули просування «Вагнера» в районі Бахмута і зменшення доступності техніки та озброєння з лютого 2022 року. На відміну від БТГр, штурмові загони, схоже, не мають у своїй структурі підрозділів логістики або РСЗВ.
У наступній частині, яку я опублікую наступного тижня, я планую розширити цю тему та обговорити тактику міських боїв і рекомендації. Я запрошую вас слідкувати за моїми новинами, оскільки алгоритми соціальних мереж можуть не надавати пріоритет контенту, пов'язаному з війною.